Reklama

Radzyń Podlaski: Serduszka zachętą do pomocy

Oddział Rejonowy PCK i Radzyński Ośrodek Kultury zachęcają ludzi dobrej woli do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Z myślą o niej w dwóch punktach miasta pojawiły się już czerwone pojemniki w kształcie serc. Można do nich wrzucać dowolne nakrętki (z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, a także jogurtach, chemii gospodarczej czy kosmetykach). Będą one stanowiły gotowy do przerobu surowiec wtórny.

Czerwone instalacje w kształcie serca nie sposób przeoczyć. Ustawiono je przy radzyńskiej siedzibie PCK na ul. Sitkowskiego 1 oraz na pl. Wolności. Inicjatywa stanowi formę pomocy charytatywnej. Mieszkańcy mogą wrzucać do pojemników plastikowe nakrętki, za które zapłacą firmy odbierające odpady. Dochód z miejmy nadzieję udanej akcji zostanie przeznaczony na terapię genową rocznej Niny, chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie. Obok PCK i ROK akcję zbierania nakrętek wsparli: skład budowlany „Termo-Dom” z Radzynia, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, pizzeria „Presto” z Wohynia, Renata Sokół oraz portal Kocham Radzyń Podlaski. Akcja jest sprawdzianem życzliwości i rozwagi. Nakrętki, zamiast trafić do śmietnika, mogą przyczynić się do leczenia dziewczynki.


materiał: Radzyński Ośrodek Kultury
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Radzyński Ośrodek Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama