Reklama

Kryminałki: Okradła znajomego, z którym wcześniej spożywała alkohol

Bialscy policjanci zatrzymali 36-latkę podejrzaną o kradzież oraz włamanie na konto swojego znajomego. „Amatorka cudzego mienia” wykorzystała sen mężczyzny, z którym wcześniej spożywała alkohol. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 6 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
logo

Na początku grudnia bieżącego roku do bialskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że został okradziony. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego miesiąca, a łupem sprawcy padła gotówka, którą przechowywał w mieszkaniu oraz jego karta bankomatowa. Z relacji mężczyzny wynikało, że „amator cudzego mienia” jeszcze dwukrotnie wypłacił pieniądze wykorzystując skradzioną kartę. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 6 tysięcy złotych.

Mężczyzna nie był jednak w stanie wyjaśnić funkcjonariuszom okoliczności zdarzenia, gdyż doszło do niego w czasie kiedy spożywał alkohol. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, którzy realizowali czynności w tej sprawie ustalili personalia kobiety podejrzewanej o udział w zdarzeniu.

Okazało się że jest to 36-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta początkowo zaprzeczała by miała związek ze sprawą. Jednak w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznała, że wykorzystała sen pokrzywdzonego, a pieniądze wydała na bieżące potrzeby. Wczoraj 36-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama