Reklama

Apel o ostrożność na drogach. Dwa tragiczne wypadki na terenie powiatu bialskiego

Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj na drogach powiatu bialskiego. W ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby. Po godzinie 18.00 miejscowości Julków 29-letni kierowca audi zderzył się z jadącym z przeciwka volvo. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Do drugiego wypadku doszło po godzinie 22.00 na krajowej dwójce podczas wyprzedzania. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że alkohol oraz nadmierna prędkość to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 18.00 w miejscowości Julków (gmina Biała Podlaska). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi 29-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z volvo. Po tym audi zjechało na pobocze, następnie uderzyło w ogrodzenie posesji i dachowało. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. 29-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie potwierdziło w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu.

Drugim samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. W chwili zderzenia kierująca volvo była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Zarówno 21-latka jak też pasażerowie tego auta nie odnieśli żadnych obrażeń.

Do drugiego wypadku doszło około godziny 22.20 na krajowej dwójce, obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki BMW, 20-letnia mieszkanka gminy Zbuczyn, rozpoczęła wyprzedzanie passata. W pewnym momencie zorientowała się, że może nie zdążyć wykonać tego manewru, z uwagi na jadące z przeciwka auto. Wówczas próbowała zjechać na prawy pas ruchu, gdzie zderzyła się bocznie z wyprzedzanym volkswagenem. Po tym passat zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo, natomiast BMW zjechało do rowu.

Passatem kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby, pasażerowie pojazdów.

Czynności na miejscu obydwu zdarzeń wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Obecnie ustalamy okoliczności wypadów oraz apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że prędkość jak też alkohol to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama