Reklama

Województwo: Tytoń w przesyłkach kurierskich

- Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz kolejny ujawnili tytoń w przesyłkach kurierskich. - W działaniach kontrolnych pomagały psy służbowe.

Podczas kontroli w oddziale jednej z firm kurierskich na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej po raz kolejny przechwycili tytoń bez znaków akcyzy.

Tym razem w 20 skontrolowanych przesyłkach znaleźli aż 50 kg nielegalnego tytoniu.

Również funkcjonariusze zamojskiej komórki realizacji podczas czynności kontrolnych w sortowni firmy kurierskiej trafili na przesyłki z tytoniem. Nielegalny towar znajdował się w 10 paczkach. W sumie funkcjonariusze ujawnili 17 kg tytoniu.

W obydwu przypadkach działania kontrolne prowadzone były z użyciem psów służbowych. Zatrzymane przesyłki kierowane były do różnych odbiorców na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego, a zgodnie z deklaracjami miały się w nich znajdować m.in. odzież i części samochodowe.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama