Reklama

Piękny gest szkoły z Woskrzenic Dużych

Grudzień z tradycyjnymi Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia to doskonała okazja do sprawdzianu z asertywności i współczucia wobec ludzi potrzebujących wsparcia nie tylko materialnego. Społeczność Szkoły Podstawowej z Woskrzenic Dużych po raz czwarty włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”.

Ideą projektu ogólnopolskiego jest niesienie pomocy osobom, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji. Pomoc trafia też do rodzin wielodzietnym oraz osób samotnych w podeszłym wieku. Wsparcie bezinteresownych wolontariuszy znajdują również rodziny z chorym, niepełnosprawnym dzieckiem. Generalnie akcja „Szlachetnej Paczki” adresowana jest do ubogich rodzin, które nie radzą sobie z zakupem niezbędnych do życia produktów. Paczki dostarczane im tuż przed Świętami przyjmowane są z wdzięcznością, niekiedy łzami wzruszenia.

Szkolne koło wolontariatu z Woskrzenic Dużych wspólnie z opiekunami Bożeną Lesiuk i Sylwią Koszołko dołączyło w listopadzie do tej akcji, wybierając z bazy zakwalifikowanych rodzin osobę, dla której zorganizowano została zbiórka potrzebnych artykułów spożywczych, środków czystości, tekstyliów oraz kanapy. Mimo trudnego czasu pandemii, dzięki życzliwości ludzi dobrej woli i wielkiego serca udało się przeprowadzić zbiórkę darów dla potrzebującej osoby. Dzieci przedszkolne z rodzicami, uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły potrzebne produkty i przedmioty, z których wykonano 20 paczek. W czasie „ Weekendu cudów”, jaki miał miejsce w szkole 12 i 13 grudnia br. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dostarczyli do magazynu gotowe paczki. Niebawem trafią one do adresatów.

Pełne wzruszeń chwile zaczynają się w momencie, gdy wolontariusze pukają do tysięcy domów w całej Polsce, by dostarczyć paczki – niespodzianki i nadzieję na lepsze jutro. Uśmiech i radość obdarowywanych jest największym podziękowaniem dla życzliwych darczyńców. Dyrektor szkoły Anna Maksymiuk chce serdecznie podziękować dzieciom, rodzicom i nauczycielem, którzy z ochotą włączyli się do pięknej akcji charytatywnej. Dzięki ich szlachetności i bezinteresownej pomocy udało się szkole przygotować prezenty „Szlachetnej Paczki”. Społeczność szkolna kolejny raz pokazała, że gotowa jest pomagać innym. Wolontariusze udowodnili czynem, że pomysły, marzenia i chęci potrafią przeobrażać w konkretne działania.

 

Tekst: Istvan Grabowski
Zdjęcia: SP w Woskrzenicach Dużych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama