Reklama

Biała Podlaska: Nartowskiego i Furmana – zakończenie prac wiosną 2021 (galeria)

Zwiększenie zakresu prac. Kolejny przetarg na wykonanie prac elektrycznych i sieciowych potrzebny był do kompleksowej całości realizacji przedsięwzięcia. Jego rozpisanie i rozstrzygnięcie zarówno zwiększyło koszty zadania jak i przesunęło w czasie realizację części pracy. Jednym słowem zaplanowane na ten rok powstanie ulic Nartowskiego i Furmana opóźni się. PRD Horeglad informuje, że wykonał i nadal prowadzone będą w ostatnich dniach 2020 roku prace które możliwe są do wykonania już teraz. Niestety oddanie ulic gotowych do ruchu wraz z dywanikiem asfaltowym nastąpi dopiero wiosną 2021 roku. O ile zima nie będzie zbyt dokuczliwa prace mogą zakończyć się wcześniej.

Przypomnijmy, że umowa na wykonanie inwestycji opiewa na kwotę 1 mln 219 tys. zł a termin jej realizacji określony został do 31 października 2020 roku. Umowa została zaproponowana w formule zaprojektuj wybuduj, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca wykona wszystkie te czynności kompleksowo dokonując realizacji inwestycji. Ulice Furmana i Nartowskiego to dwie z czterech jakie w 2020 roku zaplanowano do budowy w ramach Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. Można dziś już powiedzieć, że pierwszy rok obowiązywania Białej Księgi Budowy Dróg w mieście zrealizowano w połowie zaplanowanych prac. Powstały Lisia i Sobolowa. Nartowskiego i Furmana oddane zostaną na początku 2021. Dodatkowo w przyszłym roku do realizacji wchodzą kolejne ulice z Białej Księgi: Damrosza, Na Skarpie, Kleberga i Czecha.

Zakres rzeczowy ulicy Furmana to jest 123 metrów, ulicy Nartowskiego 360 metrów. Ogólna wartość kontaktu to 1 mln 219 tys zł.
Musimy ten kontrakt zrealizować do 31 października 2020 roku. Co jest istotne w tym kontrakcie? To, że zmawiający, czyli Gmina Miejska i Pan Prezydent zdecydowali się na formułę projektuj i buduj. Przy tych małych kontraktach jest to o tyle dobre, że my możemy jednocześnie projektować, zaczynać pracę i tą inwestycję realizować. Nie przewiduję większych kłopotów, powinniśmy się zmieścić w terminie. Dziękuje panu prezydentowi za zaufanie, że mojej skromnej firmie to zadanie zostało powierzone. – mówił Leszek Horeglad z PRD na początku maja 2020 roku podczas podpisywania w Urzędzie Miasta umowy z prezydentem Michałem Litwiniukiem na realizację budowy ulic.

wcześniejsze materiały o budowie ulic Nartowskiego i Furmana

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.3 – Nartowskiego (galeria) (film)<<<>>>LINK
Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.3 – Furmana <<<>>>LINK
Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.4 – Furmana (galeria)(film) <<<>>>LINK
Nartowskiego i Furmana zbuduje PRD! (film) (galeria) <<<>>>LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama