Reklama

Kryminałki: Tymczasowe areszty za rozbój na grupie nastolatków

Najsurowszy środek zapobiegawczy zastosowany został wobec 32 latka oraz jego o rok starszego kompana. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju na grupie młodzieży. Do zdarzenia doszło na terenie Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie sprawcy grożąc nożem zażądali od nastolatków papierosów. Gdy ich nie dostali zadowolili się posiadaną przez pokrzywdzonych gotówką. Za popełniony czyn może im grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Grupa sześciorga nastolatków „zaczepiona” została przez dwóch nieznanych im mężczyzn. Sprawcy grożąc nożem zażądali od nastolatków papierosów. W obawie o swoje zdrowie młodzi ludzie nie mając papierosów oddali posiadane pieniądze. Była to kwota 9 złotych.

Gdy po około 1,5 godziny nastolatkowie ponownie zauważyli sprawców postanowili całą sprawę zgłosić organom ścigania. Mundurowi szybko ustalili miejsce, gdzie przebywają agresorzy oraz zatrzymali obydwu mężczyzn. Okazało się, że jest to 32 oraz 33-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Trafili oni do „policyjnego aresztu”

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj Sąd Rejonowy z Radzyniu Podlaskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn może im grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama