Reklama

Kryminałki: Odpowie za zniszczenie mienia wartego niemal 8 tysięcy złotych

37-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowiadać będzie za uszkodzenie elewacji budynku oraz karoserii samochodu. Do zdarzeń doszło na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 8 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada bieżącego roku policjanci bialskiej komendy powiadomieni zostali o uszkodzeniu elewacji oraz szyby w drzwiach budynku usługowego. Do zdarzenia doszło na terenie miasta, a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych bialczan na kwotę 3,5 tysiąca złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, realizując czynności w sprawie, ustalili personalia osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 37-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na koncie kobiety. Podejrzana jest bowiem o zarysowanie karoserii osobowego fiata. Do tego zdarzenia doszło dwa dni po pierwszym zgłoszeniu. W tym wypadku straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.

37-latka zatrzymana została do wyjaśnienia. Kobieta usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Nie wyjaśniła jednak motywów swojego działania.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama