Reklama

Uwaga!! Trudne warunki na drogach. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj na drogach powiatu bialskiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych. Najczęstszą ich przyczyną było niedostosowane prędkości do trudnych warunków drogowych. Początkowo marznące opady deszczu, a później śnieg utrudniały jazdę. Na drogach było ślisko i niebezpiecznie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj od rana w powiecie bialskim panowały bardzo trudne warunki drogowe. Początkowo marznące opady deszczu, a później śnieg utrudniały jazdę. Było ślisko i niebezpiecznie. Niestety skutkowało to dużą ilością zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali kilkanaście kolizji oraz jeden wypadek drogowy z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Doszło do niego około godziny 8:20 na ulicy Grunwaldzkiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 64-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej na podjeździe na ścieżkę rowerową przewróciła się doznając obrażeń ciała.

Przed godziną 14:00 na ulicy Sitnickiej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący audi 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Dodge. Drugim autem kierowała 33-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Razem z nią dwoje pasażerów. Jeden z nich trafił do szpitala.

Przyczyną większości wczorajszych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama