Reklama

Kolejne niewybuchy w regionie. Policja apeluje o rozwagę

Niewybuch pocisku artyleryjskiego znaleziony został nieopodal „krajowej dwójki” w miejscowości Sławacinek Stary. Wczoraj saperzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko. To już kolejny niewybuch ujawniony w ostatnim czasie na terenie powiatu. Choć od działań wojennych minęło wiele lat, nadal stanowią one śmiertelne zagrożenie. Policja apeluje o ostrożność.

W niedzielne przedpołudnie dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sławacinek Stary. 20 centymetrowy pocisk leżał na polnej drodze około 200 metrów od drogi krajowej.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki wojskowej w Chełmie. Okazało się, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Wczoraj niewybuch został zneutralizowany przez wojskowy patrol rozminowania. Żołnierze sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. To już kolejny niewybuch znaleziony w ostatnim czasie na terenie powiatu.

–  Apelujemy o ostrożność. W przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie wolno przenosić go, dotykać czy rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów, a każda próba przemieszczania niewybuchu może skończyć się tragicznie – mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

 

Tekst / zdjęcie: Barbara Salczyńska-Pyrchla – rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama