Reklama

Kolejna odsłona kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach kolejny raz uczestniczy w ogólnopolskim projekcie ,,Mała książka- wielki człowiek’’. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców  do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki  otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz drobnym upominkiem.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach zostały wręczone już pierwsze dyplomy Wielkim Czytelnikom. Zapraszamy dzieci i rodziców do dalszego wypożyczania oraz nowych czytelników w wieku 3-6 lat do udziału w akcji ,,Mała książka – wielki człowiek’’

Program organizowany jest przez Instytut Książki oraz finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tekst / zdjęcia: Agata Chwalewska, GBP Łomazy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama