Ogłoszenie

Reklama

XIII Konkurs Koronkarski „Igłą Malowane” (zaproszenie)

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w XIII Konkursie Koronkarskim „Igłą Malowane”. Konkurs ma charakter ogólnopolski i mogą w nim brać udział wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zgłoszenia do 26 marca 2021 r.

REGULAMIN KONKURSU

Celem konkursu jest:

· podtrzymywanie regionalnych tradycji koronkarskich

· pobudzanie inwencji twórczej

· promocja technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby

· umożliwienie twórcom konfrontacji w zakresie warsztatu i wzornictwa

· tworzenie warunków do rozwoju aktywności twórczej.

Konkurs ma charakter otwarty o zasięgu ogólnopolskim – mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy będą oceniani w dwóch grupach wiekowych:

· dzieci do 15 lat

·  młodzież i dorośli (16 lat i powyżej)

 

Kategorie prezentacji prac:

I          haft płaski

II         haft krzyżykowy

III       koronka

IV       maskotki – przytulanki w hafcie lub koronce

· uczestnik przygotowuje dwie prace konkursowe wykonane w ciągu ostatniego roku w jednej wybranej przez siebie kategorii

· osoby niepełnosprawne (z orzeczeniem niepełnosprawności) mogą złożyć jedną pracę, która oceniana będzie w danej kategorii wraz z innymi uczestnikami

· laureaci konkursu (tj. pierwszych miejsc) z roku 2020 mogą wziąć udział w innej kategorii niż ta, w której zostali nagrodzeni  (np. nagrodzeni w kat. haft krzyżykowy mogą wziąć udział w hafcie płaskim lub koronce itd.)

· w IV kategorii, tj. „maskotki – przytulanki w hafcie lub koronce” mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (bez względu na otrzymaną nagrodę w roku 2020)

· warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie na rzecz Pracowni Koronkarskiej, jednej pracy wykonanej własnoręcznie np. jajko, serwetka, bombka, gwiazdka, aniołek itp., którą należy wpisać w karcie zgłoszeniowej w „uwagach”

· organizator nie pokrywa kosztów związanych z doręczeniem prac, nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki

· po zakończeniu wystawy około 25.05.2021r. prace będzie można odebrać osobiście, lub na życzenie autora, organizator wyśle je pocztą na koszt uczestnika.

W KONKURSIE NIE BĘDĄ OCENIANE PRACE WYKONANE TECHNIKĄ MAKRAMY.

Prace konkursowe z kartą zgłoszeniową i zgodą na przetwarzanie danych należy przesłać lub dostarczyć do 26.03.2021 r.  na adres:

Klub Kultury w Sitniku
Pracownia Koronkarstwa
Łukowce 2a
21 – 500 Biała Podlaska

Wręczenie nagród nastąpi na uroczystym podsumowaniu konkursu planowanym na dzień 25.04.2021 r. w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku.

Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, za prace wyróżnione są przewidziane  nagrody.

Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z wyrażeniem zgody do bezpłatnego publikowania w mediach, w celach promocyjnych i reklamowych oraz dokumentacyjnych wizerunków prac nadesłanych na wystawę. Organizator ma możliwość zmiany regulaminu.

Organizator:

 Gminny Ośrodek Kultury

ul. Prosta 31

21-500 Biała Podlaska

e-mail:[email protected]

Kontakt:

Alicja Sidoruk

Tel: 516 200 805

e-mail [email protected]                                              

Źródło: GOK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama