Reklama

SKS „Szóstka” Biała Podlaska mistrzem Polski szkół średnich

W mikołajkowy weekend w Warszawie rozegrano szósty finał ogólnopolskiej akcji „Z SKS-u do AZS-u”. W zmaganiach wzięło udział blisko 300 uczniów szkół średnich z Torunia, Inowrocławia, Lublina, Kielc, Gdańska, Siedlec i Warszawy. Impreza była dobrą zachętą do tego, żeby przygodę ze sportem kontynuować na studiach. Mistrzostwo w turnieju siatkówki zdobyły zawodniczki klubu SKS "Szóstka" TPS Biała Podlaska, na co dzień uczennice IV liceum ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.
– Grało się nam bardzo przyjemnie, a zespoły były na dobrym poziomie. My uczymy się w jednej szkole, ale gramy też w jednym klubie SKS Szóstka, więc nie brakowało nam zgrania. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu i obowiązuje większy reżim sanitarny. Jestem w klasie maturalnej i myślę o przyszłości. Uważam, że mogę jeszcze grać, ale już hobbystycznie. W swoim życiu nie stawiam aż tak bardzo na siatkówkę – powiedziała Wiktoria Pykacz, kapitan siatkarek 4 LO im. S. Staszica.
 

Skład drużyny: Wiktoria Pykacz (kapitan), Iga Pykacz , Martyna Najdyhor , Dominika Zalewska , Emilia Bierdzińska, Anastazja Mościcka , Zuzanna Remblewska , Natalia Chmielewska , Łucja Niestoruk (UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski), Weronika Charkiewicz (UKS Jagiellończyk).

Trener:  Grzegorz Piszcz
 
Źródło: AZS Warszawa / SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama