Reklama

Gm. Międzyrzec Podlaski: Zakończenie projektu „Umiem pływać” (galeria)

Uczniowie z 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski zrealizowali zajęcia z nauki pływania w ramach zadania „Umiem pływać. Pływać każdy może”. Na realizację nauki pływania Gmina Międzyrzec Podlaski uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów. Założeniem projektu „Umiem pływać” jest myśl, aby projekt był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim pożyteczny: ma sprawiać dużo radości, bawić, a jednocześnie rozwijać ciało i ducha dziecka. W projekcie wzięło udział 7 szkół z gminy Międzyrzec Podlaski ponad 200 osób. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika. Uczniowie trenowali na basenie „Oceanik” w Międzyrzecu Podlaskim. Na ostatnich zajęciach zorganizowany został egzamin, który wymagał przepłynięcia jednej długości na plecach. Wszystkie dzieci ukończyły projekt zdobywając umiejętność pływania, oswojenia w wodzie i lęku przed wodą.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I –III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Głównymi celami projektu są: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych ,poprzez skierowana do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni.

Tekst / zdjęcia: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama