Reklama

Międzyrzec Podlaski: Oddali krew na rzecz chorej policjantki

Wczoraj policjanci międzyrzeckiego komisariatu oraz bialskiej komendy zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Funkcjonariusze honorowo oddali krew dla naszej koleżanki aspirant Katarzyny Hryciuk, zmagającej się z chorobą zagrażającą jej życiu. Dzisiaj kolejny dzień akcji i kolejne mililitry życiodajnego płynu, zostaną przekazane przez funkcjonariuszy. Zachęcamy do udziału w akcji.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim oraz bialskiej komendy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej, by po raz kolejny oddać krew. Tym razem cała akcja została zorganizowana na rzecz naszej koleżanki aspirant Katarzyny Hryciuk, dzielnicowej międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariuszka przez okres niemal 20-letniej służby niosła pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali, a teraz ona sam znalazła się w potrzebie. Warto podkreślić, że nie jest to inicjatywa jednorazowa. Funkcjonariusze regularnie oddają krew, jak też włączają się w tego typu akcje. Byli też niejednokrotnie odznaczani za honorowe oddawanie krwi.

Wczoraj razem z policjantami krew oddała pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim. Wszyscy uczestnicy, po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml tego życiodajnego płynu. Dzisiaj kolejni funkcjonariusze podzielą się tym co najcenniejsze, cząstka samego siebie.

Zachęcamy do udziału w zbiórce krwi potrzebnej naszej koleżance. Można to zrobić z każdego miejsca w Polsce. Przy jej oddawaniu należy zaznaczyć, że jest przeznaczona dla Katarzyny Hryciuk, która przebywa w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.

Za okazaną pomoc z góry dziękujemy!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama