Ogłoszenie

Reklama

Województwo: Zatrzymani akcyzowi paserzy w Lublinie

Nielegalną działalność polegającą na handlu wyrobami akcyzowymi bez polskich znaków akcyzy zlikwidowali na terenie Lublina funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Czynności operacyjno-śledcze pozwoliły rozpracować grupę zajmującą się nielegalnym procederem. W sprawie zatrzymano czterech obywateli Ukrainy.

Działania ukierunkowane na likwidację procederu wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych prowadzone są konsekwentnie przez komórki kontrolne lubelskiej KAS. Ostatnio czynności procesowe w tym zakresie funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej realizowali na terenie Lublina. Kontrole miały na celu nie tylko likwidację nielegalnej działalności, ale też ustalenie sieci powiązań i kanałów dystrybucji nielegalnego towaru.

W wyniku intensywnych czynności operacyjno-śledczych, w tym szeregu przeszukań, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili dowody, na podstawie których ustalili sposób działania grupy przestępczej. W sprawie zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyźni zostali zwolnieni.

W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili, a następnie zatrzymali 5,7 tys. paczek papierosów różnych marek oraz 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, w tym 10 litrów spirytusu o stężeniu 96% bez polskich znaków akcyzy i 40 półlitrowych butelek alkoholu o stężeniu 35 %. Zatrzymali też środek transportu jako dowód w prowadzonym postępowaniu.

Jak ustalili funkcjonariusze – zatrzymane przez nich wyroby tytoniowe to wyrzuty z pociągów towarowych wjeżdżających do Polski z Białorusi i Ukrainy. Metoda przemytu na tzw. „wyrzut” jest znana funkcjonariuszom KAS. Niejednokrotnie już mniejsze lub większe ilości papierosów mundurowi znajdowali wzdłuż torowisk, na trasach pomiędzy granicą państwa a punktem kontroli granicznej.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama