Reklama

Kryminałki: Podróżował krajówką mając w organizmie 3,5 promila alkoholu

Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 35-latek podróżujący wczoraj krajówką 19-ką. Międzyrzeccy policjanci zatrzymali amatora jazdy na podwójnym gazie, dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Audi, którym podróżował trafiło na parking strzeżony, natomiast mężczyzna za swe czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj rano dyżurny międzyrzeckiego komisariatu powiadomiony został o kierowcy audi, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Z relacji innego uczestnika ruchu wynikało, że mężczyzna podróżując drogą krajową jedzie całą szerokością jezdni. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy w miejscowości Zaścianki zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą audi siedział 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny spożyty alkohol. On sam także oświadczył, że jest pijany.

Urządzenie wykazało niemal 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód którym podróżował 35-latek trafił na parking strzeżony, natomiast jego właściciel za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz powyższego kierującemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w zakresie od 3 lat do lat 15 oraz obowiązkowe świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.

To już kolejny kierowca zatrzymany w ostatnim czasie, dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu. Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki jego właściwej postawie policjanci wyeliminowali z ruchu kierowcę stanowiącego dla siebie jak też innych śmiertelne zagrożenie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama