Reklama

Czy znikną w końcu śmieci wokół jeziorek w Berezie?

Problem zalegających śmieci wokół zbiorników wodnych po dawnej żwirowni w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego znany jest mieszkańcom okolic nie od dziś. O problemie tym pisze do nas jeden z naszych  czytelników. 

„Bereza zdecydowanie może ubiegać się o główną nagrodę w kategorii najbardziej zaśmieconego rejonu w Polsce. Czy ktoś się tym zainteresuje, usunie śmieci i poszuka w końcu sprawców?” – pisze do nas pan Tomasz, chcący zachować anonimowość. 

W załączeniu czytelnik przesyła nam zdjęcia, które przedstawiają zalegające śmieci na terenie przy zbiornikach wodnych dawnej żwirowni Bereza. Według pana Adama śmiecie znajdują się przy trzech akwenach, a najwięcej jest ich przy zalewie Bereza 2. Wszystkie zbiorniki zlokalizowane są pomiędzy wsiami Bereza a Piszczanka, na południe od Międzyrzeca Podlaskiego.

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie – Delegatury w Białej Podlaskiej został złożony wniosek o interwencję w tej sprawie. Ten w odpowiedzi zobligował prywatnych zarządców terenu do usunięcia śmieci z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania lub magazynowania. Jeżeli śmiecie nie zostaną usunięte, WIOŚ poinformował wójta gminy Międzyrzec Podlaski o konieczności wystosowania decyzji z urzędu o nakazie usunięcia odpadów do wyznaczonego przez wójta terminu z podaniem sposobu ich usunięcia.

 

Zespół pięciu jeziorek w rejonie Berezy i Międzyrzeca Podlaskiego, jest pozostałością po odkrywkowej kopalni żwiru. Ich teren jest obecnie popularnym miejscem dla wędkarzy oraz służy do letniego wypoczynku i rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Dwa zbiorniki  znajdujące się w granicach Międzyrzeca Podlaskiego zarządzane są przez miasto, Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa „Stanica” oraz Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”. Tereny wokół nich są zagospodarowane i zadbane. Trzy pozostałe zalewy znajdujące się już na terenie gminy Międzyrzec Podlaski są obecnie niezagospodarowane a ich otoczenie jest niestety z roku na rok coraz bardziej zaśmiecone. 

 

Zdjęcia / info: Anonimowy czytelnik

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama