Reklama

Biała Podlaska: Ruszyła instalacja nowego aktywnego przejścia dla pieszych

Ruszył montaż kolejnego bezpiecznego i nowoczesnego przejścia dla pieszych w Białej Podlaskiej. Znajdzie się ono na ul. Narutowicza. Będzie to drugie "aktywne przejście" w mieście.

– Jesteśmy skuteczni – kolejny raz pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków MSWiA w ramach konkursu pod nazwą „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. To 80 tys. zł. Pierwsze takie bardzo nowoczesne przejście, także dzięki naszej wygranej w tym konkursie, powstało w ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Sidorskiej” –  mówi prezydent Michał Litwiniuk.

Aktywne przejście będzie posiadało inteligentny systemem identyfikacji pieszego i oświetlanie w postaci lamp LED. Dodatkowo zwiększać uwagę kierowców będą lampy ostrzegawcze, które włączą się w momencie, gdy pieszy zbliży się do przejścia. Całość bezpieczeństwa dopełni oznakowanie pionowe i poziome w formie biało-czerwonych pasów oraz azyl dla pieszych.

Kiedy przejście dla pieszych będzie zainstalowane, przeprowadzone zostaną również działania edukacyjne dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Zaangażują się w nie straż miejska oraz kadra nauczycielska z pobliskich szkół.

– To nasza odpowiedź na postulaty mieszkańców. O powstanie tego przejścia wnioskowali m.in. nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 i II LO im . Emilii Plater, które się znajdują przy ul. Narutowicza, a także społeczność zgrupowana przy kościele św. Antoniego i radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Miasta Biała Podlaska. To newralgiczne miejsce – ścisłe centrum Białej Podlaskiej, gdzie zlokalizowanych jest także wiele punktów usługowych. Dziękuję za taką owocną współpracę z mieszkańcami. Działania na rzecz bezpieczeństwa w mieście są dla mnie bardzo ważne, przypomnę, że z myślą o nim zainstalowaliśmy na ruchliwych ulicach spowalniacze wzdłuż naszych szkół na ul. Akademickiej, Królowej Jadwigi, Narutowicza czy Orzechowej – podkreśla prezydent miasta.

Źródło / zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama