Reklama

„Szóstka” najlepsza w Polsce w Rankingu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Na stronie Młodzieżowej Siatkówki został opublikowany Ranking Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii  Minisiatkówka - dziewczęta ( klasy IV, V i VI) udział wzięło 150 klas z całej Polski. Najlepszą została klasa VI„a” SP Nr 6 w Białej Podlaskiej.

Podopieczne  Grzegorza Gajewskiego zajęły I miejsce w Polsce wśród wszystkich klas dziewcząt zgłoszonych do projektu.  Każda klasa uczestnicząca w projekcie poddana została testowi sprawnościowemu, który został przeprowadzony przez Koordynatora Wojewódzkiego.

Test sprawnościowy to: Beep-Test, wyskok dosiężny, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską 2 kg przodem zza głowy, bieg zwinnościowy (koperta) ponadto wzrost i masa ciała. Oprócz testu sprawnościowego dziewczęta uzyskały dodatkowe punkty za Mistrzostwa Województwa Kinder Joy of moving i awans do Turnieju Ogólnopolskiego. Dziewczęta z tej klasy to Mistrzynie i Wicemistrzynie Województwa w kategorii „dwójki” i Wicemistrzynie Województwa w kategorii „trójki”. Większość dziewcząt z tej klasy (10)  są młodsze o rok
i powinny  chodzić do klasy V.

Na ten sukces oprócz nauczyciela Grzegorza Gajewskiego zapracowały: Michalina Gaponiuk, Daria Rożnowicz, Oliwia Hromiuk, Izabela Mróz, Laila Świderek, Anna Borys, Tamara Gaponiuk, Zofia Sawicka, Lena Smoleń, Weronika Popławska, Julia Kazimierak, Karolina Sulej, Klaudia Stolarczuk.

Źródło / zdjęcie: Grzegorz Piszcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama