Reklama

Sitnik: Niewybuchy znalezione podczas prac geodezyjnych

Skrzynka z amunicją oraz granatami ręcznymi wykopana została podczas prac geodezyjnych w miejscowości Sitnik. Wczoraj niewybuchy zostały zneutralizowane. Choć od działań wojennych minęło wiele lat takie znaleziska nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Apelujemy o ostrożność. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

We wtorkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o tym, że w miejscowości Sitnik, podczas prac geodezyjnych, znaleziona została skrzynka, a w niej amunicja. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że w środku metalowej skrzynki znajduje się 95 sztuk amunicji oraz dwa granaty ręczne pochodzące z okresu II wojny światowej.

Wczoraj „niebezpieczne znaleziska” zostały zneutralizowane przez saperów, którzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niewybuchów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama