Reklama

Biała Podlaska „czarnym punktem” na mapie Polski pod względem zakażeń koronawirusem

Kilkadziesiąt powiatów jest wciąż "czarnymi punktami" na mapie Polski pod względem zakażeń koronawirusem. Informuje Interia. Justyna Mastalerz informuje w materiale o współczynniku infekcji SARS-CoV-2 na 100 tys. mieszkańców który w niektórych powiatach niebezpiecznie zbliża się lub mocno przekracza 70 - granicę, która w skali kraju jeszcze niedawno oznaczałaby wprowadzenie "narodowej kwarantanny". Na trzecim miejscu w Polsce uplasowało się miasto Biała Podlaska.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, podanych w środę (25 listopada), „rekordzista” odnotowuje ponad 130 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania, gdyby podobne liczby jak w powiatach z „czarnej listy” utrzymywały się w skali całego kraju przez siedem kolejnych dni, skutkowałoby to – według zapowiedzi rządu z początku listopada – całkowitym lockdownem, czyli „narodową kwarantanną”.

Liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest obecnie najwyższa w powiecie świdnickim (woj. lubelskie) i wynosi 133,8. Drugi najwyższy wskaźnik – 126,7 – odnotowuje aktualnie powiat lidzbarski (woj. warmińsko-mazurskie), natomiast trzeci – 118,9 – Biała Podlaska (woj. lubelskie).

 

Które powiaty są najbardziej zagrożone koronawirusem?
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl Linku

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: materiał Interia.pl
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama