Reklama

Małaszewicze: Udaremnione przemyty papierosów

- Przemyt ponad 8,2 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). - Papierosy ukryte były w samochodzie ciężarowym i pociągach towarowych.

18 listopada 2020 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Małaszewiczach w wyniku kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski ujawnili 5 tys. paczek papierosów. Wartość rynkową nielegalnego towaru funkcjonariusze oszacowali na ponad 70 tys. zł.

Ujawnienie papierosów możliwe było dzięki użyciu skanera RTG, który wskazał, że w jednym z wagonów przewożących pellet ukryty jest dodatkowy ładunek

Z kolei 19 listopada 2020 r. w Hrebennem, również dzięki pomocy rentgena, funkcjonariusze ujawnili blisko 1,6 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kołach jezdnych naczepy pojazdu ciężarowego. Kierujący tirem 47-letni mężczyzna przyznał się do próby przemytu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając tytułem kary grzywny aż 28,5 tys. zł.

Przemyt nielegalnych papierosów udaremnili również (21 listopada 2020 r.) podczas wspólnych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym razem nielegalny towar ukryty był w trzech wagonach pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze. W bocznych ścianach węglarek znajdowało się ponad 1,6 tys. paczek papierosów.

We wszystkich sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama