Reklama

Biała Podlaska: Wypadek na Sitnickiej i Obwodnicy. Nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulicy Sitnickiej z drogą krajową w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca passata, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z tirem. W wyniku wypadku do szpitala trafiła jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 13.00 na skrzyżowaniu ulicy Sitnickiej z „krajową dwójką” w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen, 56-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce marki Man. Drugim pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec Chełma.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca passata, który przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący man-em był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od kierowcy samochodu osobowego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się, czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że od tego w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko nasze życie i zdrowie, ale również bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama