Reklama

Zmodernizowano stację uzdatniania wody w Sławatyczach (film) (galeria)

Zakończyła się modernizacja stacji uzdatniania wody w Sławatyczach. Dostarczanie wody do kranów mieszkańców gminy Sławatycze będzie od teraz wydajniejsze, bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Celem inwestycji, była modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę w gminie Sławatycze, w tym również wyposażenie w systemy zmniejszające straty w dostawach i zmniejszające ryzyko wystąpienia awarii oraz wyposażenie w odpowiedni sprzęt służb, zajmujących się monitoringiem jakości wody przeznaczonej do celów konsumpcyjnych.

– To spora inwestycja i duży wydatek dla naszego samorządu. Inwestycja zapewni dobry stan wody na długie lata. Myślę, że dzięki temu nie będziemy bali się suszy, i że w naszych kranach nie zabraknie nam wody – mówi wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

Dzięki zastosowaniu instalacji OZE, stacja jest praktycznie samowystarczalna. Fotowoltaika zapewnia moc aż 30kW. Wydajność dobowa wybudowanych ujęć wody wynosi obecnie 526 m3/dobę, co pozwala zabezpieczyć w  wodę minimum 2 291 mieszkańców gminy Sławatycze.

Cała wartość inwestycji, to 2 549 362,57 zł, z czego 1 784 165,59 zł pochodzi z dofinansowania z UE. Wykonawcą prac był Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych Co i Wk Józef Skurski z siedzibą w Białej Podlaskiej.

 

 

Film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama