Reklama

Powiat: Starostwo w Białej Podlaskiej w końcu na swoim (film)

16 listopada, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Bialskiego radni przyjęli uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na wymianę nieruchomości z miastem Biała Podlaska. Umowa dotyczy wymiany budynku przy ul. Łomaskiej 2 na budynek mieszczący przy ul. Brzeskiej 41. O takiej transakcji mówiło się w ostatnich latach kilkukrotnie, w końcu doszła ona do skutku. 

– Powiat od 21 lat nie miał swojej siedziby, była to sytuacja bardzo uciążliwa. Miasto nie ponosiło praktycznie żadnych nakładów na remonty w tym obiekcie. Warunki dla naszych pracowników, którzy są zatrudnieni w starostwie powiatowym nie były łatwe. Przykładowo w okresie letnim temperatura w pomieszczeniach przekraczała 30 stopni. Również obsługa naszych interesantów była niesamowicie utrudniona – podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk

Ustalenia, co do zasad transakcji zmieniały się kilkukrotnie. Ostatecznie powiat za obiekt przy ul. Brzeskiej 41 przekaże miastu nieruchomość przy ul. Łomaskiej 2 oraz dopłaci kwotę w wysokości blisko 4 mln zł. Pieniądze będę pochodziły z otrzymanej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Uważam, że wynegocjowaliśmy bardzo dobre warunki dla obydwu stron. Bardzo się cieszę, że również radni miejscy wyrazili zgodę na dokonanie tych transakcji między nami. Do końca roku pozostaną nam już tylko kwestie techniczne, przygotowanie stosownego protokołu uzgodnień i sporządzenie aktu notarialnego – dodaje starosta bialski.

Oprócz budynku głównego przy ul. Brzeskiej 41, powiat przejmuje również dodatkowo salę widowiskowo-konferencyjną oraz parking znajdujący się przy nieruchomości. Samorząd powiatu ma już plan na remont obiektu. W planie jest m.in. wymiana całej stolarki okiennej, docieplenie, wykonanie nowej elewacji zewnętrznej, remont generalny dachu oraz wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

– Dzisiejszy dzień, to wielkie wydarzenie dla nas radnych powiatowych, ale również dla całego samorządu, dla wszystkich pracowników i powiatu bialskiego. Wreszcie największy powiat w województwie lubelskim będzie miał swoją siedzibę. Wreszcie będziemy gospodarzami i będziemy mogli wyremontować ten budynek, żeby w sposób bardzo otwarty i przyjazny służył wszystkim mieszkańcom – mówi przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Mariusz Kiczyński

 

Film / zdjęcie: Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama