Ogłoszenie

Reklama

Koroszczyn: Udaremniony przemyt papierosów

- Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna udaremnili przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów. - Wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 2 mln złotych. - To jeden z większych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie poddali szczegółowej kontroli wjeżdżającą z Białorusi ciężarówkę z ładunkiem kermazytu. Towar jechał w tranzycie do Słowacji.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz uzyskany po przeskanowaniu pojazdu urządzeniem RTG, sugerujący, że – poza legalnie wwożonym ładunkiem –  w naczepie znajduje się też inny towar.

Szczegółowa rewizja potwierdziła podejrzenia. W przewożonych w naczepie pojemnikach, oprócz keramzytu, ukryte były też nielegalne papierosy. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 133 290 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wartość rynkowa udaremnionego przemytu to blisko 2 mln złotych.

Ujawnione papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. W sprawie zajęty został również pojazd.

Od początku roku na granicy w województwie lubelskim funkcjonariusze KAS udaremnili już przemyt blisko 2 mln paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ok. 28 mln złotych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama