Ogłoszenie

Reklama

Drelów: Strażacy w akcji! Tak dziś wyglądało podsumowanie projektu w OSP Żerocin! (galeria)

Ochotnicza Straż Pożarna w Żerocinie, gmina Drelów, podsumowała dziś wart prawie 1 mln 200 tysięcy złotych projekt. Polegał na gruntownej modernizacji, przebudowie i rozbudowie Domu Ludowego. Z tej okazji strażacy postanowili zorganizować szkolenie z wyjazdem do wypadku drogowego. Oczywiście wypadek w formie ćwiczeń. Niebawem film a w nim rozmowa z Tomaszem Bieńkiem prezesem OSP i Adamem Bahonko komendantem gminnym OSP.

Karol Bieniek, zastępca naczelnika OSP Żerocin: – Przed budynkiem został wyeksponowany sprzęt używany w akcjach gaszenia pożaru lasu: przenośny basen wodny o pojemności piętnaście tysięcy litrów, a także pompa szlamowa podająca wodę na kurtynę wodną. Na sali zaprezentowaliśmy ratownictwo medyczne z użyciem fantomów i sprzętu defibrylacyjnego, narzędzia pneumatyczne, umundurowanie strażackie i kombinezon chroniący przed ukąszeniami pszczół i szerszeni. Pokazaliśmy również działanie i obsługę piły motorowej. Na uwagę zasługuje fakt, iż posiadany przez jednostkę zbiornik wodny pozwala prowadzić nieprzerwaną akcję gaszenia pożaru lasu i jest dysponowany również w akcjach mających miejsce poza powiatem bialskim.

Odpowiedzialny za projekt Robert Kot z gminy Drelów, już zapowiada, że to nie koniec niespodzianek w Żerocinie. – Przed nami jeszcze zamknięcie projektu „Remont i modernizacja wraz z wyposażeniem Domu Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie”. Ma nastąpić jeszcze w tym roku. Towarzyszyć mu będą Festiwal kuchni lokalnej, którego partnerem jest Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania, a także wystawa fotograficzna „Walory przyrodnicze i wydarzenia historyczne na terenie gminy Drelów” we współpartnerstwie z Fundacją Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom We Wsi Dołha. Z góry jednak zapowiadam, że festiwal będzie zamknięty a relację planujemy raczej online. Chyba, że zmieni się sytuacja związana z obostrzeniami. – mówi Kot.

materiał: Radio Biper Drelów
tekst: Anna Ostapiuk / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama