Reklama

Akcja Lockdown stop! DDM tak!

Apelujemy do wszystkich przedsiębiorców i pracowników o przestrzeganie zasad D.D.M.: Dystans, Dezynfekcja, Maseczki. Apelujemy do Rządu RP o wstrzymanie dalszych ograniczeń życia gospodarczego i społecznego niszczących gospodarkę.

Szanowni Państwo,  Trwający lockdown niszczy gospodarkę i likwiduje kolejne miejsca pracy w naszym kraju. Dlatego Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rozpoczął kampanię społeczną „D.D.M Tak, Lockdown STOP!”. Jako przedsiębiorcy apelujemy do wszystkich Polaków o trzymanie zasad DDM: dystans, dezynfekcja, maseczki. Jednocześnie apelujemy do Rządu RP i wszystkich decydentów o powstrzymanie zamykania branż, w których rygorystycznie przestrzega się wytycznych sanitarnych. Kampania musi uzyskać jak największy zasięg. Dlatego prosimy wszystkich przedsiębiorców i media o udostępnianie materiałów o kampanii a także wsparcie w postaci bezpłatnej powierzchni reklamowej. Ratowanie gospodarki i miejsc pracy to nasza wspólna sprawa niezależnie od poglądów i sympatii politycznych.

Prosimy o wsparcie. Z w wyrazami szacunku, Zarząd ZPP Podlasie Biała Podlaska

Wyższe Standardy Sanitarne
= Spadek Zachorowań
= Szybsze Otwarcie Gospodarki

Rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest warunkiem koniecznym do przerwania transmisji wirusa. W praktyce oznacza to zabezpieczenie siebie samego przed wirusem a w kolejnym kroku zastopowanie przekazywania wirusa kolejnym osobom.

DYSTANS, DEZYNFEKCJA I MASECZKI to proste zasady, które stosowane konsekwentnie doprowadzą do spadku zachorowań i szybszego otwarcia gospodarki. Nieprzestrzeganie zasad sanitarnych potęguje liczbę zachorowań i zgonów, chaos w służbie zdrowia i prowadzi do zamknięcia kraju. Im dłuższe zamknięcie gospodarki, tym większe ryzyko dla utrzymania naszych biznesów oraz miejsc pracy.

10 ZASAD, KTÓRE MUSIMY STOSOWAĆ ABY ZATRZYMAĆ KORONAWIRUS
1.Zachowujmy bezpieczną odległość 2 metrów od rozmówcy, niezależnie czy rozmawiamy z obcą osobą, kolegą z pracy czy sąsiadem. Wiele osób zaraża nie wiedząc, że sami są zarażeni.

2.Gdzie to tylko możliwe, unikajmy bezpośredniego kontaktu z innymi. Ograniczmy spotkania towarzyskie wyłącznie do osób, z którymi pozostajemy w gospodarstwie domowym.

3.Pamiętajmy o częstym i dokładnym myciu rąk wodą z mydłem lub środkiem do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu (min. 60%) przez min. 30 sekund.

4.Poprawne korzystanie z maseczek jest kluczowe. Maseczki muszą zakrywać nos i usta, wirus bowiem rozwija się i przenosi drogą kropelkową z nosogardzieli.

5.Jeśli spotykamy się z kontrahentem w miejscu pracy, zakładajmy maseczki.

6.Podczas kaszlu i kichania pamiętajmy o zakrywaniu twarzy i odwracaniu się od innych.

7.Konieczne jest wietrzenie zamkniętych pomieszczeń kilka razy dziennie.

8.Przestrzegajmy zasad higieny w swoim najbliższym otoczeniu: wycierajmy środkiem dezynfekcyjnym swoje narzędzia pracy i wszystkie często używane przedmioty.

9.Mając podwyższoną temperaturę pow. 37st C, ból gardła czy ból głowy bezzwłocznie poinformujmy o tym lekarza pierwszego kontaktu, pracodawcę i osoby z którymi mieliśmy niedawno kontakt. Pozostańmy w domu, izolując swoją osobę od innych. Nie lekceważmy nawet słabych symptomów. Koronawirus, zwłaszcza w fazie początkowej u niektórych przypomina przeziębienie. Nasze 14 dni izolacji może ocalić czyjeś życie.

10.Pracujmy nad zdrowymi nawykami. Starajmy się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, w szczególności ust, nosa i oczu.

materiał: ZPP Podlasie Biała Podlaska
tekst: Tomasz Rudowski Koordynator ZPP Podlasie Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama