Reklama

Kodeń: Pożar w Domu Pielgrzyma (aktualizacja)

12 listopada około godziny 1:00 w nocy zauważono płomienie, które trawiły nowe skrzydło Domu Pielgrzyma w Kodniu. Walka strażaków z ogniem trwała kilka godzin. Przyczyna pożaru jest jeszcze nieznana, na miejscu prace dochodzeniowo śledcze prowadzi Policja.

W dniu 12.11.2020 r. o godzinie 00:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru części dachu i poddasza w Domu Pielgrzyma w Kodniu. Ze względu na charakter zdarzenia oraz obowiązujące procedury na miejsce zdarzenia zadysponowano 10 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej w tym dwa podnośniki do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na wysokości – informuje kpt. Konrad Bojarczuk, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego PSP w Białej Podlaskiej.

Jak podaje rzecznik, po przyjeździe jednostek, pożar był już rozwinięty a ogień wydobywał się z dachu i poddasza. – Po około godzinie intensywnych działań w których brało udział 43 strażaków pożar udało się opanować. Osób poszkodowanych nie było. Dzięki skutecznej interwencji strażaków oraz prewencyjnej ochronie przeciwpożarowej tego typu obiektów w postaci rozwiązań projektowych tzn. drzwi i ścian przeciwpożarowych pozostała cześć obiektu została uratowana. Szkody wyrządzone przez pożar są bardzo duże, dlatego kwotowe rachunki sporządzi ubezpieczyciel – dodaje kpt. Konrad Bojarczuk.

 

 

Źródła: oblaci.pl/ kpt. Konrad Bojarczuk, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego PSP w Białej Podlaskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama