Reklama

FotoRaport: Już można deptać chodnikiem i jeździć rowerem ścieżką rowerową na Kruczej (galeria)

Umowę na budowę "plomby" chodnika i ścieżki rowerowej podpisał prezydent Michał Litwiniuk z Wiesławem Harasimiukiem prezesem Tre-Dromu. Dotyczyła budowy ścieżki rowerowej i chodnika na ulicy Kruczej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podleśną do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia, w sumie to około 310 metrów ścieżki i około 310 metrów chodnika. To typowa "plomba" łącząca istniejące, wybudowane wcześniej odcinki traktów w Kruczej ze ścieżką rowerową w Podleśnej.

Trakty pieszo – jezdne przy ulicy Kruczej powstaną w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Wybudowane odcinki ścieżki i chodnika pozwoliły domknąć istniejące już odcinki drogi dla rowerów w Kruczej z trasą rowerową w Podleśnej. Brakowało tu plomby chodnikowo-ścieżkowej.

Zamówienie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na

lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Wartość inwestycji: 323 tysiące 172 złote

Wcześniejszy materiał w opisywanym temacie:
Krucza z chodnikiem i ścieżką rowerową! (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama