Reklama

Rakowiska: Mieszkańcy Zaczarowanej Krainy – przedszkole z imieniem

W drugiej dekadzie października spełniły się plany kreślone wiosną. Przedszkole Samorządowe w Rakowiskach otrzymało imię Zaczarowana Kraina. O wyborze takiej nazwy zadecydowali wszyscy, czyli: dzieci, ich rodzice, pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni przedszkola. Nieco wcześniej, bo 8 maja Rada Gminy podjęła uchwałę o nadaniu przedszkola zaproponowanego imienia. W oczekiwaniu na oficjalną uroczystość, grupy dziecięce otrzymały imiona bohaterów baśni mieszkających w Zaczarowanej Krainie. Grupa pierwsza przybrała nazwę Misie, grupa druga Skrzaty, grupa trzecia Leśne Duszki zaś czwarta Gumisie. Planowano, że nadanie imienia przedszkolu odbędzie się z udziałem wielu gości, w tym władz samorządowych gminy i rodziców. Na przeszkodzie stanęły jednak wymogi sanitarne, spowodowane pandemią. Marzenia spełniły się dopiero 23 października br.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przemówienie dyrektor Edyty Stalewskiej. Życzyła ona dzieciom, aby czuły w przedszkolu jak w zaczarowanej, bajkowej krainie, gdzie jest pięknie, radośnie i wszyscy są zawsze szczęśliwi. Potem dyrektor z przedstawicielami grup odsłoniła pamiątkową tablicę z nowym logo przedszkola. Nie mogło obyć się bez prezentacji artystycznych. Dzieci swobodnie zaprezentowały tańce, piosenki i inscenizacje symbolizujące przedszkole z Rakowisk.

Występ przedszkolaków bardzo się spodobał i mimo skromnej publiczności został nagrodzony gromkimi brawami. W podziękowaniu za przygotowanie prezentacji dyrektor Stalewska wręczyła dzieciom i nauczycielkom koszulki oraz przypinki z logo przedszkola. W salach pełnych zabawek czekał na malców słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Ta uroczystość na długo zostanie zapamiętana przez społeczność przedszkolną.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia : Przedszkole Samorządowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama