Reklama

FotoRaport: Bulwar rowerowy Radziwiłłów (galeria)

Trwa budowa edukacyjno-turystycznej ścieżki rowerowej Doliny Krzny i Klukówki w Białej Podlaskiej. Prace prowadzone są etapami. Przybywa kolejnych elementów. W weekend odwiedziliśmy odcinek od ulicy Zamkowej na tyłach Parku Radziwiłłowskiego aż pod ulicę Żurawią. Nazwaliśmy ten odcinek Bulwarem Radziwiłłów, to nasza umowna nazwa. Trasa o długości prawie 650 metrów powstaje na przestrzeni łąk pomiędzy Parkiem Radziwiłłowskim a rzeką Krzną. Rozpoczyna się serpentyną zjazdową przy ulicy Zamkowej a kończy w rejonie ulicy Żurawiej.

Prace wykonuje ekipa PRD Horeglad. Najbardziej zaawansowane – w sumie końcówka – na odcinku przy Żurawiej. Pojawiła się nawierzchnia szutrowa. Kolejne odcinki otrzymały częściowo krawężniki po jednej ze stron. Przy wybudowanych już krawężnikach trwa porządkowanie terenu i nawożenie i rozprowadzanie torfu. Przebudowano przejścia cieków wodnych. Pod koniec miesiąca ścieżka w całości powinna być już gotowa i oddana rowerzystom i spacerującym.

Budowa drogi pieszo-rowerowej uzupełniona zostanie montażem tablicy edukacyjnej, budową obiektu małej architektury – słupa informacyjnego oraz wycinką kolidującej zieleni. Przypomnijmy, że sieć ścieżek pieszo-rowerowych Doliny Krzny i Klukówki powstaje w ramach zadania: „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych” w Białej Podlaskiej.

Na tym również nie kończą się prace w rejonie Parku Radziwiłłów. Czeka na wybudowanie łącznik powstającej ścieżki z główną aleją parkową. Powstanie w czasie budowy południowej części wałów obronnych. Także sama ścieżka nie skończy się ślepo w rejonie ulicy Żurawiej. Szczerze mówiąc obecny odcinek nie posiada łącznika z pawilonem edukacyjnym jaki powstaje przy Żurawiej (link). Kolejne elementy są w przygotowaniu. Zarówno łącznik do pawilonu jak i dalszy odcinek ścieżki na kładkę przez Krznę w ulicy Droga Wojskowa.

Wcześniejsze materiały o prezentowanym temacie:

Umowa na Bulwar Radziwiłłów podpisana (film) <<==>> LINK
Bulwar Radziwiłłów! To kolejny element ścieżki Doliny Krzny! (galeria) <<==>> LINK
Bulwar Radziwiłłów! To kolejny element ścieżki Doliny Krzny! <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama