Reklama

Bialski Szlak Niepodległości 2020 – rajd rowerowy i pieszy (galeria)

TKKF "Krzna" Biała Podlaska zaprosiła wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu na rajd pieszy i rowerowy śladami I Brygady Legionów Polskich po Południowym Podlasiu. Wydarzenie dwu dniowe rozpoczęło się wczoraj i trwa jeszcze w momencie publikacji niniejszego materiału. Dwa dni - 7 listopada rajd pieszy a 8 listopada rajd rowerowy. Udział jest bezpłatny! za to atrakcji co nie miara!

Wczorajsza – 7 listopada – trasa piesza liczyła około 40 kilometrów. Uczestnicy wystartowali w godzinach porannych z Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Następnie szlakiem żółtym pieszym, spacerowo wybrali się i doszli do Janowa Podlaskiego. Tu na mecie czekał na piechurów turniej Molkky. W rajdzie wzięło udział około trzydziestu osób. W tym niezmordowani rowerzyści z Klubu Rowerowego w Czosnówce.

Natomiast dziś – 8 listopada – zbiórkę zaplanowano przed dworcem kolejowym w Białej Podlaskiej. Po kwestiach organizacyjnych i przekazaniu zaleceń dotyczących bezpieczeństwa rozdano pamiątkowe plakietki Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Krzna”. Miejsce startu wybrano nie przypadkowo. Na ścianie dworca znajduje się tablica pamiątkowa wizyty Marszałka Piłsudskiego w Białej Podlaskiej. Tu zapalono znicze. Kolejny przystanek to Ściana Straceń na Placu Wolności. Tu także zapalono znicze uczczono też pamięć pomordowanych minutą ciszy. Znicze postawiono i wspólne zdjęcie zrobiono również przy tablicy pamiątkowej poświęconej Marszałkowi przed bialskim Magistratem. Z Białej Podlaskiej ruszono na trasę Sitnik (pomnik I Brygady Legionów Polskich) – Leśna Podlaska (Pomnik Marszałka) – Kopiec Marszałka w Mariampolu. Na koniec turniej w strzelecki na strzelnicy Guardian w Woskrzenicach.

Po raz kolejny spotykamy się na wolnym powietrzu, tym razem podczas rajdu rowerowego aby w ten sposób włączyć się w obchody sto drugiej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszym celem jest propagowanie wiedzy historycznej oraz poznanie walorów turystyczo-krajoznawczych powiatu bialskiego. Rady dla każdego kto na rower rusza w listopadzie? Ubrać się na cebulkę. Tak aby w razie potrzeby można było szybko zdjąć część ubioru i nie zgrzać się a potem nie przeziębić. Mamy już takie w tym doświadczenie, że każdej nowej osobie do nas dołączającej pomagamy i opiekujemy się podczas wspólnych wypraw. Oczywiście ważny jest dobrze wyposażony rower, głównie w światła i sprawne hamulce. Każdy z uczestników jeśli nie ma własnej otrzymuje naszą kamizelkę odblaskową. Dziś także dużo elementów patriotycznych na naszych rowerach. Biało czerwone proporczyki i flagi. Ruszamy na trasę pamięci legionów. A na mecie jak zawsze czekać będzie turniej niespodzianka. Dziś strzelamy na strzelnicy sportowej. Zaprosił nas Arkadiusz Popławski z Guardiana. – opisuje dzisiejsze wydarzenie Halina Kiryła.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: TKKF „Krzna” Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia:  Bogdan Korniluk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama