Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Zuma wywąchał tytoń w przesyłkach kurierskich!

- Blisko 40 kg nielegalnego tytoniu przechwycili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. - W działaniach kontrolnych pomagał pies służbowy Zuma.

4 listopada 2020 r. funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej prowadzili kontrole w oddziale jednej z firm kurierskich. W czynnościach wspierał ich pies służbowy Zuma szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Nos Zumy okazał się po raz kolejny niezawodny. We wskazanych przez psa paczkach, w których zgodnie z deklaracją miała znajdować się odzież, funkcjonariusze ujawnili nielegalny tytoń. W 10 skontrolowanych przesyłkach znajdowało się w sumie 28 kg tytoniu bez znaków akcyzy.

Kilka dni wcześniej (27 października 2020 r.), również podczas kontroli w sortowni firmy kurierskiej, funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej ujawnili ponad 11 kg tytoniu. Tytoń znajdował się w 6 przesyłkach adresowanych do różnych odbiorców na terenie kraju.

Wartość rynkowa ujawnionego tytoniu to ponad 27 tys. zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama