Reklama

Województwo: Respiratorów brakuje? To pikuś! Nie ma butli z tlenem! Przewożą pacjentów!

Brakuje respiratorów? Dziś media donoszą, że szpitale mają problem z częściami zamiennymi do specyficznej budowy sprzętu dostarczonego przez Agencję Rezerw Materiałowych. Na wolnym rynku każda placówka sama musi zadbać o wymienne przewody oddechowo-wydechowe. Ale to dopiero początek. Zaczyna brakować butli z tlenem. Rozpoczęła się ewakuacja pacjentów. W tej sprawie, dziś wieczorem specjalne oświadczenie wydał wojewoda Lech Sprawka.

Pragnę oświadczyć, że w związku z niewystarczającymi dostawami butli z tlenem medycznym do szpitala w Kraśniku, zaszła potrzeba przewiezienia części pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego do szpitali m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie. Równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów. Jednocześnie, jutro stały dostawca zadeklarował uzupełnienie dostaw. Stopniowe przenoszenie może dotyczyć około 30 pacjentów, w tym 8 respiratorowych. – mówi wojewoda Lech Sprawka.

Wojewoda informuje też, że ewentualny transport pacjentów jest zabezpieczony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie. W celu uniknięcia w najbliższym czasie podobnych problemów, w szpitalu MSWiA w Lublinie przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika. O szczegółach tego rozwiązana dowiemy się w specjalnym komunikacie wydanym przez Urząd Wojewódzki jutro w godzinach przedpołudniowych.

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst: Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego / Leszek Niedaleki
grafika: Lasy Państwowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama