Reklama

Wartościowe idee poprzez czytanie? Projekt bialskiego więzienia

W dniu dzisiejszym biblioteka Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o 110 pozycji wartościowej literatury z różnorodnych dziedzin.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, jednostka penitencjarna w Białej Podlaskiej szczególnie dba o zapewnienie właściwej atmosfery wśród osób pozbawionych wolności. Jedną z takich form jest wdrażanie nowych przedsięwzięć i wzbogacanie zajęć kulturalno oświatowych. Do takich działań należy aktualizowanie obecnego stanu biblioteki oraz czytelni w nową, bieżącą literaturę, aktualne czasopisma specjalistyczne, oraz zwiększenie częstotliwości korzystania z zajęć jak również zwiększenie limitów wypożyczeń w zakładowej bibliotece. Otrzymane książki pozwolą jeszcze efektywniej zadbać o rozwój potencjału edukacyjnego oraz intelektualnego osób pozbawionych wolności przebywających w bialskim zakładzie karnym. Księgozbiór biblioteki Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej tym samym został wzbogacony o nowe, wartościowe woluminy z wielu dziedzin literatury.

Uzupełnienie księgozbioru było możliwe dzięki uprzejmości i działaniom funkcjonariuszy jak i pracowników bialskiej jednostki poprzez zorganizowanie zbiórki.

materiał: Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: chor. Paweł Makaruk Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama