Reklama

Wisznice: Polsko-ukraińska wymiana uczniów ph. „Młodzi przedsiębiorcy”

W ostatnich dniach października grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach wzięła udział w polsko-ukraińskiej wymianie młodzieży pod hasłem „Młodzi przedsiębiorcy”. Ze względu na pandemię koronawirusa całość działań odbywała się on-line.

Głównym celem projektu było wspieranie przedsiębiorczości i pokrewnych postaw wśród młodzieży. Przybliżenie zagadnień związanych z szeroko rozumianą przedsiębiorczością, zasadami zakładania własnej działalności, funkcjonowania rynku, reklamy i promocji, z zagadnieniami ułatwiającymi młodemu pokoleniu wejście na rynek pracy.

Konsekwencją przeniesienia działań do Sieci było to, iż młodzież z Wisznic i z Dniepro (Ukraina) odbywała zajęcia lokalnie ze wspólnymi modułami on-line kilka godzin dziennie. Podczas wideokonferencji uczestnicy brali udział w wykładach specjalistów z dziedziny przedsiębiorczości, spotykali się z lokalnymi przedsiębiorcami oraz wymieniali się doświadczeniami z rówieśnikami. Efektem projektu było opracowanie przykładowych pomysłów na dobry biznes oraz stworzenie krótkich spotów promujących przedsiębiorczość wśród młodzieży.

Projekt realizowany był w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży przez Fundację „Zielony Słoń” oraz organizację „NFE 4Y” z Ukrainy.

 

tekst: Edyta Ignatiuk
zdjęcie: Liceum Ogólnokształcące im. W. Zawadzkiego w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama