Ogłoszenie

Reklama

Koronawirus: Bieżąca sytuacja w bialskim szpitalu

Poprosiliśmy rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej o bieżącą informację na temat funkcjonowania szpitala w czasie trwania epidemii koronawirusa.

Z przekazanych nam informacji wynika, że 03 listopada liczba łóżek w obszarze COVID-19 wzrosła z 133 do 161. Jak podaje rzecznik szpitala, powodem tej decyzji jest stale wzrastająca liczba osób hospitalizowanych na COVID-19. Szpital na tą chwilę ma 8 pacjentów powyżej liczby zadeklarowanych łóżek covidowskich. 11 pacjentów chorych na COVID-19 wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. Obecnie do wsparcia obszaru COVID-19 oddelegowywany jest personel z innych oddziałów.

W związku z potwierdzeniem przypadków zakażenia koronairusem wśród pracowników bialskiego szpitala, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaklasyfikowała bialski szpital, jako jedno z ognisk Covid-19 w regionie.  – Osoby, które miały bezpośredni kontakt z przypadkiem potwierdzonym zostały objęte kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub pozostają w izolacji domowej. Sytuacja jest stale monitorowana – zapewnia rzecznik prasowy bialskiego szpitala Magdalena Us. 

Ognisko w bialskim szpitalu zostało podzielone na kilka mniejszych, rzecznik nie przekazała nam jednak informacji na jakich obecnie oddziałach są ogniska. Z danych opublikowanych wczoraj przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie wynika, że ogniska koronawirusa znajdują się w: Oddziale Neurologii, Oddziale Kardiologii, Oddziale Zakaźnym, Oddziale Neonatologicznym, Oddziale Położniczym, Oddziale Wewnętrznym oraz Oddziale Wewnętrznym i Geriatrii.

 

źródło: Rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej Magdalena Us /  wsselublin.pis.gov.pl 
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama