Reklama

Fundusze na Drogi Samorządowe – nabór uzupełniający! Kto się załapał?

Urząd Wojewódzki w Lublinie opublikował listę zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to nabór uzupełniających 2020. Wsparcie uzyskał m.in. Powiat Bialski i Miasto Międzyrzec Podlaski. Do zadań drogowych województwo dorzuci też gminom: Biała Podlaska i Konstantynów. Na liście rezerwowej znalazły się gmina Zalesie i Sławatycze. W materiale znajdziecie również lokalizacje dofinansowanych inwestycji drogowych w powiatach sąsiednich.

Miasto Międzyrzec Podlaski uzyskało dofinansowanie w kwocie 1 mln 31 tys zł przy szacowanej łącznej kwocie całości zadania na 1 mln 719 tys zł polegającego na budowie 200 metrów ulicy Asnyka i prawie pól kilometra ulicy Brzechwy. Prace potrwać mają do września 2021 roku.

Gmina Biała Podlaska zbuduje drogę wewnętrzną wraz z włączeniem do drogi powiatowej w Młyńcu. Na ten cel uzyskano dotację w kwocie 272 tys zł, przy całkowitej wartości zadania 454 tys zł. Prace zakończyć mają się do maja 2021 roku.

Gmina Konstantynów otrzymała 126 tys zł dofinansowania do budowy pół kilometra drogi w Wólce Polinowskiej. Łączna wartość prac to 253 tys zł z terminem wykonania do końca grudnia br.

Gmina Zalesie znalazła się na liście rezerwowej z dofinansowaniem do prowadzonej przebudowy drogi w Kijowcu PGR o łącznej długości prawie 1 kilometra, wraz z odcinkiem chodnika i oświetleniem drogowym. Gmina wnioskuje o 341 tys zł dofinansowania do łącznej kwoty 682 tys zł wartości projektu.

Na liście rezerwowej znalazła się także gmina Sławatycze z tematem budowy 250 metrów drogi przez Nowosiółki. Tu wnioskowana kwota wsparcia wynosi 153 tys zł przy łącznych kosztach 307 tys zł.

Powiat Bialski uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 mln 343 tys zł na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej nr 1051L Zalesie – Piszczac – Tuczna – Sławatycze, na odcinku od skrzyżowania z DK-2 w Zalesiu do Chotyłowa. Łączna wartość zadania w kosztorysie to 2 mln 687 tys zł. Okres realizacja zadania to październik 2020 – czerwiec 2021.

Prace drogowe prowadzone będą też u naszych sąsiadów
W Powiecie Łukowskim dofinansowanie otrzymały zadania drogowe w miejscowościach Fiukówka, Osiny, Klasydów i Germanicha. W samym Łukowie przebudowana zostanie ulica Zaokręgiem. W gminie Wojcieszków prac drogowych doczeka się trasa Wola Burzecka – Wojcieszków – Burzec. Gmina Łuków przeprowadzi prace na drodze w Gołąbkach. W Gminie Trzebieszów przebudowana zostanie trasa przez Trzebieszów Drugi.

W Powiecie Radzyńskim przeprowadzona zostanie przebudowa drogi w Brzozowicy Dużej. Natomiast gmina Borki przebuduje drogę w Maruszewcu.

Na liście rezerwowej znalazła się przebudowa drogi powiatowej Zaświatycze – Lack (powiat włodawski). Przebudowa drogi w Zakrzewie w gminie Ulan (powiat radzyński). Przebudowa ulicy Rynek wraz z infrastrukturą towarzyszącą we Włodawie. Przebudowa drogi w Nowej Rudzie w gminie Serokomla (powiat łukowski). Przebudowa drogi w Sarnowie w gminie Stanin (powiat łukowski). Budowa drogi w Dawidach w gminie Jabłoń (powiat parczewski). Modernizacja drogi w Radoryżu Kościelnym w gminie Krzywda (powiat łuków).

 

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst: Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama