Reklama

W gminie Łomazy powstał Klub Malucha

Dzięki nowej placówce 23 dzieci od roku do lat trzech mają zapewnioną opiekę 5 dni w tygodniu w godzinach 7.00-17.00. Przez ostatnie miesiące trwała modernizacja obiektu Zespołu Placówek Oświatowych oraz dostosowanie sal, m.in. przebudowano schody wejściowe prowadzące do wydzielonego wejścia do placówki od ul. Podrzecznej, zamontowano drzwi przeciwpożarowe, wyremontowano sanitariaty. Modernizacja pomieszczeń miała na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i stworzenie komfortowych warunków.

Dodatkowo w ramach projektu zostało zakupione wyposażenie, w tym m.in.: meble, zabawki dla dzieci, gry edukacyjne, projektor i wyświetlacz multimedialny, łóżeczka dziecięce, podesty do umywalek i toalet, zabezpieczenia gniazdek, nocniki, a także piekarnik konwekcyjno-parowy i blender. Nowością jest interaktywna podłoga. Powstał także nowy plac zabaw z 11 elementami.

Kierownikiem Klubu Malucha została nauczycielka Szkoły Podstawowej w Łomazach pani Agnieszka Garbatiuk. Zostały zatrudnione opiekunki, dietetyk oraz pielęgniarka i kucharka. Maluchy będą miały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zapewnione wyżywienie, oddzielny plac zabaw, by mogły wypoczywać na świeżym powietrzu.

Gmina Łomazy w 2019 roku podpisała umowę na dofinansowanie projektu Klub Malucha w Gminie Łomazy. Przez najbliższe dwa lata 23 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę, dzięki dofinansowaniu w kwocie 1 mln 158 tys. 393 zł na stworzenie nowej jednostki organizacyjnej, a wkład własny gminy będzie w postaci rzeczowej. Klub powstał dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego. Realizacja projektu trwa 2 lata, przez ten czas rodzice są zwolnieni z opłat.

materiał: Gmina Łomazy
tekst: Agnieszka Horaczyńska Urząd Gminy Łomazy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama