Reklama

Biała Podlaska: Miasto pozyskało ponad 2,1 mln zł na otwarcie i rozwój 44 nowych firm

Dzięki staraniom prezydenta Michała Litwiniuka oraz zespołu Wydziału Promocji Miasta i Referatu Wspierania Przedsiębiorczości, miasto uzyskało dofinansowanie na otwarcie i rozwój aż 44 nowych firm w ramach realizowanego projektu pn. „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach niego uczestnicy zostali przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, opracowali biznesplany i wystartowali w konkursie o unijne pieniądze. Celem projektu jest podniesienie poziomu przedsiębiorczości i aktywności zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) tj. Gminy Miejskiej Biała Podlaska i Gminy Biała Podlaska.

20 października br. prezydent Michał Litwiniuk uroczyście wręczył nowym przedsiębiorcom listy gratulacyjne. Każdy z uczestników projektu otrzyma wsparcie w kwocie ponad 40 tys. zł a także wsparcie pomostowe w wysokości 1400 zł przez 12 miesięcy na pokrycie kosztów w pierwszym roku działalności.

Koszt całkowity projektu: 2 522 094,90 zł

Wartość dofinansowana:
Środki UE: 2 143 780,65
Krajowe środki publiczne: 378 314,25 zł
Środki z budżetu państwa: 246 913,11 zł
Budżet jednostek samorządu terytorialnego: 131 401,14 zł.

źródło / grafika: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama