Reklama

Zimna woda a oni będą pływać! Arua Cup w Białej i Międzyrzecu (zaproszenie) (film)

Z dumą oficjalnie informujemy o I Pucharze ARUA CUP 2020/2021 w Sportowym Zimowym Pływaniu. Tym bardziej, że dwa z czterech spotkań w ramach Pucharu odbędą się w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim. Projekt jest unikatowym wydarzeniem w skali kraju, jak i Europy, jako jedyny łączy tradycyjne morsowanie ze sportowym zimowym pływaniem.

Cykl będzie składał się z 4 etapów.
Dodajemy dystans 1000m.
1. 14 listopad 2020 – Odkryta pływalnia PSW – Biała Podlaska
2. 15 listopad 2020 – Międzyrzeckie Jeziorka – Międzyrzec Podlaski
3. 9-10 styczeń 2021 – Plaża miejska – Mikołajki
4. 26-28 luty 2021 – FINAŁ – Cypel Polańczyk/Solina

Rywalizacja będzie się odbywała na dystansach:
25m – styl dowolny, klasyczny, delfin
50m – styl dowolny, klasyczny
100m – styl dowolny, klasyczny
200m – styl dowolny, klasyczny
400m – styl dowolny
1000m – styl dowolny

Zapisy na arua.pl pokażmy, że możemy żyć w miarę normalnie w dobie pandemii!

Projekt ARUA powstał w 2017 roku. Zajmujemy się promowaniem zdrowego stylu życia, rozwojem dyscypliny sportowej zimowego pływania i morsowania oraz walorów przyrodniczych Polski. Projekt łączy całe pokolenia ludzi: zimowych pływaków, morsów i miłośników aktywności zimą w najlepszym wydaniu. – mówi jeden z pomysłodawców Konrad Gąsiorowski i dodaje: – W pierwszym sezonie działalności zawodnicy naszego klubu Lodołamacze Biała Podlaska uczestniczyli w Mistrzostwach Świata, gdzie zajęli czołowe miejsca.

Drugi rok naszej działalności to między innymi udział w międzynarodowych zawodach na Białorusi, Belgii, Czechach i Rosji.

Trzeci rok działalności przyniósł wiele zmian. W sezonie 2019 – 2020 nasi zawodnicy zostali Mistrzami i Wice-mistrzami Świata, które odbyły się w Bled na Słowenii. W lutym 2020 zorganizowaliśmy zawody w Sportowym Zimowym Pływaniu na Międzyrzeckich Jeziorkach w Międzyrzecu Podlaskim ARUA CUP, w których wystartowali zawodnicy z Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Irlandii. Wysoka frekwencja oraz pozytywne opinie uczestników po zawodach przerosły oczekiwania organizatorów. – informuje Gąsiorowski.

Nadchodzący sezon to organizacja pierwszego w Polsce cyklu zawodów Sportowego Zimowego Pływania z finałem na Jeziorze Solińskim w Polańczyku.

Od listopada 2020 do marca 2021 planujemy przeprowadzić 4 etapów na terenie Polski. Wstęp na zawody będzie bezpłatny. Dla uczestników przewidziana jest opłata wpisowa. Dla zimowych pływaków odbędą się wyścigi na specjalnie do tego przystosowanym otwartym basenie o wymiarach 25m na dystansach 25m, 50m, 100m, 200m, 400m i 1000 metrów oraz sztafeta drużynowa 4x25m. – opisuje Konrad Gąsiorowski.

Finał odbędzie się w województwie podkarpackim, w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Wydarzenie zakłada połączenie zimowego pływania z hartowaniem organizmu (morsowanie).

Planujemy przeprowadzić Uroczystą Paradę Morsów ulicą Zdrojową w Polańczyku, zbiorowa kąpiel oraz inne atrakcje. Organizatorem cyklu będzie Fundacja ARUA. Puchar będzie pierwszym tego rodzajem cyklem w Polsce. Cały projekt promowany będzie w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim, co niewątpliwie wpłynie na jego zasięg, a przez to i atrakcyjność. – argumentuje Konrad.

Materiały z ostatnich zawodów także na Radio Biper oraz Biper TV

ARUA Cup – międzynarodowe zawody w zimowym pływaniu na Międzyrzeckich Jeziorkach! (film)(galeria) <<==>> LINK

materiał: Konrad Gąsiorowski ARUA CUP
tekst: Konrad Gąsiorowski / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama