Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Oświadczenie komitetu obywatelskiego w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin

Nasza redakcja otrzymała oświadczenie od komitetu obywatelskiego, w którym wnioskodawcy żądają od radnych uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Ich zdaniem przyjęta w czerwcu ubiegłego roku uchwała dotycząca wprowadzenia tej karty, dyskryminuje niektóre środowiska i pokazuje na zewnątrz, że Biała Podlaska jest miastem nietolerancyjnym i homofobicznym.

Treść oświadczenia.

„Gdy w czerwcu 2019 r. Rada Miasta Biała Podlaska uchwalała Samorządową Kartę Praw Rodzin wielu mieszkańców było niezadowolonych z takiej decyzji radnych. Założyliśmy komitet obywatelski by zmienić tę dyskryminującą uchwałę stawiającą nas w roli nietolerancyjnego i homofobicznego miasta. Uchwała ta stoi w sprzeczności z Konstytucją RP, która mówi, że Rzeczpospolita Polska jest dobrem wszystkich Polaków. Uważamy, że mieszkaniec naszego miasta niezależnie od płci, wyznania, koloru skóry czy wyznania ma mieć równe prawa i równy dostęp do wszystkich jego zasobów. Niedopuszczalne jest by osoby o innej orientacji seksualnej, a będący naszymi sąsiadami, rodziną czy przyjaciółmi czuli strach, brak akceptacji czy byli szykanowani tylko z tego powodu, że kochają niezgodnie z oczekiwaniami innych. Jako mieszkańcy Białej Podlaskiej mamy prawo i obowiązek żądać od Rady Miasta zajęcia się tą sprawą dla dobra nas i wszystkich żyjących tu ludzi. Miarą naszego człowieczeństwa jest właśnie stosunek do tych słabszych, uciśnionych i atakowanych. Chcemy by Biała Podlaska kojarzyła się tak jak przystało na miasto na styku kultur, religii i poglądów. Byśmy nie patrzyli na siebie przez pryzmat kogo kochamy, ale jak kochamy i jakimi jesteśmy ludźmi. Mamy nadzieję, że Rada Miasta Biała Podlaska przychyli się do tego obywatelskiego projektu i zakończy obecność naszego miasta w atlasie nienawiści. Mamy również świadomość, że istnienie Samorządowej Karty Praw Rodzin może być powodem pomijanie Białej Podlaskiej przy rozdzielaniu funduszy europejskich, co w znaczącym stopniu zahamuje nasz rozwój. Nasze miasto chce być piękne, chce być nowoczesne i przyjazne. Uchylenie Samorządowej Karty Praw Rodzin w dużej mierze się do tego przyczyni”.

podpisali: Gabriela Pomorska, Jakub Motyczka, Kacper Barszcz.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama