Reklama

Siedlce: Nowy sprzęt rehabilitacyjny w wypożyczalni

Dzięki współpracy Caritas Diecezji Siedleckiej z Fundacją Eco Textil do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach trafił nowy sprzęt, który posłuży niepełnosprawnym mieszkańcom regionu.

Wśród niego znalazło się 5 rowerów trójkołowych, 4 wózki inwalidzkie aktywne, 4 balkoniki i 4 pary kul.

Jest to dla nas wartościowe wsparcie. Wypożyczalnie niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, sprzęt jest bardzo potrzebny – mówi Anna Gawron, pracownik Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach.

Na terenie siedziby Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 pojawiły się również 3 pojemniki na odzież do przetworzenia, dzięki którym Fundacja pozyska środki na dalszą pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Fundacja Eco Textil pomaga osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pieniądze na działalność charytatywną otrzymuje m.in. z przetwarzania odzieży używanej, zbieranej do specjalnie oznaczonych pojemników.

Oddając nam niepotrzebne ubrania każdy darczyńca staje się fundatorem, udzielając w bezgotówkowej formie realnego wsparcia niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Zyski z recyklingu tekstyliów zasilają konto Fundacji pozwalając jej na udzielanie wsparcia potrzebującym. Działalność charytatywną łączymy z dbałością o środowisko. Zużyta odzież nie trafia na wysypiska śmieci, ale jest w stu procentach przetwarzana i ponownie służy ludziom, zamiast pozostawać uciążliwym odpadem. – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja Eco Textil.

Więcej informacji

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama