Reklama

Poseł Riad Haidar apeluje do marszałka o zwiększenie liczby punktów testowych COVID-19 w naszym regionie

Nasza redakcja otrzymała apel posła Riada Haidara do marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w sprawie zwiększenia liczby punktów testowych w Białej Podlaskiej i okolicach.

„Szanowny Panie Marszałku,

Zwracam się z apelem o natychmiastowe zwiększenie liczby punktów testowych COVID-19. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jedynym tego typu miejscem w regionie, w którym można wykonać test na obecność koronawirusa. Obsługuje on zarówno mieszkańców miasta jak i okolicznych miejscowości, łącznie około 200 tysięcy osób.

Punkt testowy działa w godzinach 13-18, oczekujący pacjenci często są odsyłani na kolejny dzień. Kilka dni temu około godziny 16 poinformowano o braku testów, a zniecierpliwione osoby z objawami zakażenia, oczekujące od kilku godzin na wymaz, wysiadły z samochodów i stłoczyły się przy bramie wjazdowej do punktu pobrań. Ponadto kolejka samochodów systematycznie wydłuża się, na początku tego tygodnia osiągnęła długość ponad sześciuset metrów i blokowała okoliczne ulice.

Sytuacja jest bardzo niebezpieczna dla mieszkańców Białej Podlaskiej i regionu.

Liczba osób zakażonych rośnie z dnia na dzień. Jeden punkt testowy dla tak dużego obszaru, w sytuacji, kiedy zakażeń przybywa lawinowo jest już niewystarczający. Proszę o natychmiastową reakcję i zabezpieczenie kolejnych punktów testowych”.

 

źródło: Anna Wiczuk, Dyrektor biura poselskiego Posła na Sejm RP Riada Haidara

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama