Ogłoszenie

Reklama

Bialska KAS pomogła wykryć „puste faktury” na ponad 22 mln zł

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryły tzw. puste faktury na kwotę blisko 22,5 mln zł. W nielegalnym procederze uczestniczyło 8 podmiotów gospodarczych. KAS przeszukała 20 lokalizacji na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodnio-pomorskiego.

Śląska KAS wykryła nielegalny proceder polegający na wystawianiu i posługiwaniu się pustymi fakturami przez kilka podmiotów gospodarczych. We współpracy z ekspertami Ministerstwa Finansów i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej odkryto, że podatnicy podawali nieprawdziwe dane w deklaracjach podatkowych. Wykorzystali tzw. puste faktury na prawie 22,5 mln zł. Dokładna analiza i dane z Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR) wykazały, że w nielegalnym procederze uczestniczyło 8 firm z kilku województw.

Śląska i lubelska KAS przeszukały 20 lokalizacji na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodnio-pomorskiego. Zabezpieczono dokumentację papierową i na nośnikach elektronicznych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszczuplenia w podatku VAT sięgają 4,2 mln zł. Szef KAS zablokował na 17 rachunkach bankowych 5 firm ponad 637 tys. zł.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama