Reklama

Światowej rangi konkurs Toyoty wygrała podopieczna Bialskiego Centrum Kultury!

Od 2004 roku Toyota zaprasza dzieci z całego świata, by uruchomiły swoją nieograniczoną wyobraźnię, narysowały swój samochód marzeń i przysłały go na konkurs „Toyota Dream Car Art Contest”. Co roku odzew jest ogromny, przynosząc bardzo zróżnicowane rezultaty – od zaskakująco praktycznych po zupełnie niezwykłe. Już drugi raz nagrodę do placówki przynosi Akademia Sztuk Plastycznych "Magia koloru" działająca przy Klub Kultury Scena - BCK24, której instruktorem jest Tatiana Luchna. W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce otrzymała Vlada Vlasenko (15 lat). Wielkie gratulacje!

Największy producent samochodów na świecie otrzymuje od uczestników cenne lekcje – jakich samochodów pragnie następne pokolenie, jakie zadania i możliwości stoją przed przyszłą motoryzacją, a także, co niemniej ważne, z jakimi problemami młodzi ludzie borykają się na co dzień, które chcieliby rozwiązać przy pomocy swojej wyśnionej technologii.

„Samochód Marzeń” – już drugi raz wygrano w BCK!
Vlada Vlasenko podopieczna Akademii Sztuk Plastycznych „Magia Koloru” i uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej (klasa plastyczno- graficzna) zdobyła 1-sze miejsce (złoto) w jednym z popularnych na świecie Międzynarodowym konkursie „Toyota Dream Car Art Contest ” (etap krajowy).

Za pierwsze miejsce w konkursie Vlada otrzyma tablet Samsung Galaxy TAB S6 (o wartości rynkowej 3449 zł.), a jej praca pojedzie do Japonii na 2 etap konkursu.

W 2018 roku Vlada otrzymała w tym konkursie wyróżnienie, a Julia Hołownia (także podopieczna „Magii Koloru”) – 3-cie miejsce (brąz).

W tym roku na konkurs wysłano 19 prac z Akademii Sztuk Plastycznych. Prace twórcze i pomysłowe. Uważam, że każdy „Samochód Marzeń ” miał szanse na wygraną! Przed rozpoczęciem malowania kolorem podopieczni wykonali nie jeden szkic i bardzo odpowiedzialnie podeszli do tematu. Poszukiwanie idei, kompozycji jest pierwszym i najważniejszym etapem pracy. A dla tych, kto poważnie myśli o kierunku plastycznym mam jeszcze większe wymagania. – mówi instruktor Tatyana Luchna.

 

Gratulujemy Vladzie zwycięstwa i oczekujemy na drugi etap konkursu!

materiał: Tatyana Luchna instruktor, Akademia Sztuk Plastycznych „Magia koloru”, Klub Kultury Scena – BCK24
tekst: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki
grafika: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
opracowane: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama