Reklama

Radzyń Podlaski zaśpiewa dla Niepodległej

Pandemia koronawirusa uniemożliwia publiczne obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Dlatego Radzyński Ośrodek Kultury proponuje internautom wirtualne odśpiewanie hymnu narodowego. 

Każdy chętny może odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego bez podkładu muzycznego, nagrać ten występ i do 6 listopada wysłać go na adres [email protected] Z przesłanych nagrań powstanie film, na którym wspólnie odśpiewany zostanie hymn narodowy.

Zostanie on opublikowany w Telewizji Radzyń, 11 listopada 2020 r. punktualnie o godz. 12. Wszyscy, którzy włączą się do akcji, otrzymają w prezencie od ROK „Radzyński śpiewnik patriotyczny”. Jest to publikacja dedykowana mieszkańcom miasta i powiatu  radzyńskiego. Zawiera ponad 30 najpiękniejszych i znanych pieśni patriotycznych, które towarzyszą rodakom w najważniejszych momentach dziejowych. Wydawnictwo będzie nie tylko pomocą we wspólnym śpiewaniu, ale także w biblioteczkach domowych ważną pozycją, po którą będzie można sięgać, by kultywować wspólne śpiewanie w kręgu rodziny i przyjaciół.

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza też radzynian do „Wspólnego śpiewania”. W ramach tej inicjatywy odbędzie się koncert, w którym udział wezmą soliści oraz zespoły dziecięce, młodzieżowe i senioralne z terenu miasta i powiatu. Będzie go można obejrzeć w Telewizji Radzyń i przy pomocy „Radzyńskiego Śpiewnika Patriotycznego” włączyć się do wspólnego śpiewania i świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Tekst: Istvan Grabowski
Grafiki: Radzyński Ośrodek Kultury

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama