Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Ponad trzy godziny oczekiwania na wymaz

Spływają do nas alarmujące sygnały od mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy muszą dokonać badania na obecność koronawirusa. W naszym mieście znajduje się tylko jeden punkt wymazowy, który mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym i działa jedynie w godzinach od 13:00 do 18:00. Przed punktem pobrań ustawiają się długie kolejki pacjentów, wśród nich również osoby starsze i z objawami. Oczekują na badanie ponad trzy godziny.

– Ustawiłem się w kolejce przed godziną 13:00, na pobranie wymazu musiałem czekać ponad trzy godziny. Punkt obsługują tylko dwie osoby, a w międzyczasie muszą obsługiwać również przyjeżdżające karetki. Przede mną stało ze 30 osób, a za mną dojeżdżały kolejne. W kolejce stały osoby starsze, często z objawami, dziś padał deszcz, kto nie był samochodem musiał stać na tym deszczu. To skandal, że tak to się odbywa – napisał do nas w miniony piątek jeden z mieszkańców miasta, który chce zachować anonimowość.

Udaliśmy się dziś pod bialski szpital i rzeczywiście zobaczyliśmy długi sznur kilkudziesięciu samochodów z oczekującymi na badanie, zaparkowanych wzdłuż ulicy Jana II Kazimierza. Obserwując kolejkę przez dobre kilka minut, nie zauważyliśmy, aby poruszyła się do przodu nawet o centymetr.

Kolejka samochodów kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Terebelską, a co chwilę próbują dołączyć do niej kolejne auta. Muszą się jednak wycofywać, bo nie ma już dla nich miejsca. Zastawiające jest, że nasz rząd podaje informacje, że sytuacja jest opanowana, na badanie czeka się krótko, maksymalnie kilkanaście minut, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Gdzie jest ta troska o obywatela, a zwłaszcza tego w podeszłym wieku? 

Nasz anonimowany czytelnik zdziwiony jest tą sytuacją i zastanawia się dlaczego na terenie miasta nie ma więcej punktów wymazowych, lub ten istniejący nie działa dłużej i nie jest obsługiwany przez większą liczbę personelu, skoro tyle osób czeka codziennie na badanie. Jego zdaniem z pewnością rozładowałoby tą kolejkę. – Dziś (23.10, przyp. redakcji) czekałem ponad trzy godziny, wyszedłem z badania po godzinie 16:00. Punkt otwarty jest do 18:00, a kolejka była jeszcze duża. Co z tymi co dziś nie zdążą? Będą musieli jutro znów stać kilka godzin w tej kolejce – pisze do nas zirytowany sytuacją bialczanin.

zdjęcia: Jakub Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 8 komentarzy do tego artykułu.

  1. W piatek stalam w kolejce od 14 do 19. Wjechalam na pobranie wymazu i uslyszalam, ze oni pracuja tylko do 19, ida zaraz do domu, a nie obchodzi ich, ze taka kolejka, a za mna stalo jeszcze ok 20 samochodów. Mają prawo byc zmęczeni, to prawda, ale tyle czasu trzymac ludzi czesto z objawami?

  2. Najpierw 2,5 godziny w kolejce, a później czekanie. Czekam już na wyniki badania 6 dni. To jest po prostu skandal! W jaki niby sposób mamy walczyć z COVID-19, skoro tak wszystko wygląda w praktyce?

  3. Co się dzisiaj dział!!. Kolejka samochodów do ronda (ul.Terebelska , Królowej Jadwigi, Okopowa). Do wymazu jedni czekają w samochodzie, inni stoją w kolejce. Nawet jeśli ktoś nie ma wirusa, może w tej kolejce się zarazić. Kto za ten bałagan odpowiada??Tak jak pokazał dzisiaj Polsat. W jednym szpitalu dyrektor w ciągu kilku dni zorganizował dodatkowe pomieszczenia z pełnym wyposażeniem na przyjęcie pacjentów, w innym pacjenci leżą na wózkach w podjazdach do izby przyjęć, leżą na ceracie, bo brak prześcieradeł i okrywają się własnymi kurtkami. Ale na imprezę szkoleniową na Mazurach pieniądze były.

  4. 3 godziny na wymaz La Boga umawiajcie się do innych punktów tam podadzą datę i na godzinę nie będziecie stać w kolejkach zajedziecie na umówioną godzinę spokojnie bez tłoku TYLKO KUŹWA ŻE TO BĘDZIE W LISTOPADZIE …….

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama